Home > Nieuws > Over kiezen en keuzes - Stem op 19 maart.
Mee doen?
 
Vul uw gegevens hieronder in om onze nieuwsbrief te ontvangen!
Volg ons op Facebook!
 

Over kiezen en keuzes - Stem op 19 maart.

 
 
Over kiezen en keuzes - Stem op 19 maart.
 
Geschreven door Redactie / Wim   
woensdag, 05 maart 2014 10:13

Tijdens de sleuteloverdracht aan de carnavalsprinsen op 28 februari hebben we aan Geert beloofd om na de carnaval een stukje over de verkiezingen op de ‘De website’ (Sterksel.nu) te zetten. Dus, bij deze. Het is geschreven door iemand van de redactie van Sterksel.nu en het is vooral bedoeld om zoveel mogelijk mensen - en vooral uit Sterksel - naar de stembus te krijgen.

Wellicht ten overvloede: onderstaand wordt dus niet ‘de mening’ van de Dorpsraad verwoord, al zijn er natuurlijk paralellen.

Reageer!
Je kunt
 als politieke partij, als kandidaat gemeenteraadslid of als inwoner van Sterksel reageren op dit artikel (met volgende reacties). Stuur je tekst naar Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft JavaScript nodig om het te kunnen zien. (maximaal 500 woorden). We plakken je tekst dan onder dit artikel en maken hiervan melding op @SterkselTwit, zodat jouw bijdrage ook bij onze volgers onder de aandacht wordt gebracht. In de tekst mogen mensen niet persoonlijk worden afgekraakt. Het gaat er om wat politieke partijen en jij wel of niet willen. En we gaan met respect met elkaar om.                

Elk dorp heeft zijn verschillen en dat moeten we vooral zo houden. Zo hebben ze in Leenderstijp fantastisch veel op stapel staan op het gebied van de natuur, bouwen ze in Leende prachtige carnavalswagens, bouwt Heeze een magnifieke Brabantse dag en kunnen ze binnen Heeze-Leende nergens zo’n gezellig fistje bouwen als in Sterksel. En daar gaat het om (Goedzo Marco!).    

Kiezen - In 2010 nam 39% van de kiezers in Heeze-Leende niet de moeite om te komen stemmen voor een nieuwe gemeenteraad, of bleven zij om andere redenen weg. ‘Het maakt immers niet uit, of je door de kat of door de hond gebeten wordt’, hoor je wel eens over de politieke partijen. Maar, er is wel degelijk verschil tussen een katten- en een hondenbeet en de maatschappelijk gevolgen van verschillende politieke keuzes zijn nog ingrijpender dan een katten- of hondenbeet, ook die op lokaal niveau, in Heeze, Leende en in Sterksel.

Er is, voor zover wij weten, geen onderzoek gedaan of niet- kiezers de grootste zeurpieten binnen een gemeente zijn en de grootste leveranciers van commentaar op van alles en nog wat. En of er een relatie is tussen niet- stemmen en niets uitvoeren ten behoeve van de lokale gemeenschap, zoals een bestuursfunctie binnen een verenging vervullen, zieken bezoeken, mantelzorg verlenen en degelijke. Het zou een leuke afstudeeropdracht kunnen zijn. Dus wie nog op zoek is…

Iedereen heeft het recht om commentaar te leveren, te protesteren. Dat is in de wet - via de kiezers - vastgelegd. Er bestaat een liedje dat heet ‘Niet kniezen, niet zeuren’, maar het zou ook ‘Niet kiezen niet zeuren’ kunnen zijn. Kom naar de stembus op 19 maart en sleur je buren en je huisgenoten mee. Het is echt de moeite waard.

Actuele onderwerpen, die direct invloed hebben op ons dorp zijn er legio. We laten er enkele de revue passeren, die ook de jeugd direct raken. Om de discussie op gang te brengen…. Nieuwe onderwerpen zijn welkom.   

Dorpshuizen. De financiën nopen de Gemeente Heeze-Leende tot bezuinigingen, zo ook voor de dorpshuizen. Het Perron in Heeze, de Meent in Leende, 't Bruukske in Leenderstrijp en Dorpshuis Valentijn zijn het kloppend hart van de lokale gemeenschappen. Alle dorpshuizen over een kam scheren is het makkelijkst, het bespaart nadenken, maar doet het recht aan het bestaansrecht van de dorpshuizen in de kleinste kernen? Een commerciële poot erbij klinkt interessant maar hoe gaan de tientallen vrijwilligers hier mee om? Blijven zij komen ‘voor het goede doel’? Garanderen politieke partijen dat ook in ’t Bruukske en de Valentijn de huidige voorzieningen behouden worden en dat ze zich niet uit de markt hoeven te prijzen en een stille dood moeten sterven?

Bouwers moeten naar De Bulders (met dank aan de randweg in Heeze) of naar Providentia. Met andere vergunningaanvragen ‘wordt terughoudend’ omgegaan. Ieder weldenkend mens, jong en oud, wil het zware verkeer uit de dorpskernen. Niet alleen om de overlast, maar bovenal voor de veiligheid. De kernen in Heeze, Leende en Sterksel hebben veel hinder van doorgaand vrachtverkeer. Ook met het project ‘Samen mee naar de A2’ wordt gewerkt aan minder verkeer in de kernen: Heeze -/- 50%, Leende -/- 35%, Sterksel -/- 25%. Een goed zaak die randweg, maar moeten de consequenties van terughoudend zijn met vergunningaanvragen zover gaan, dat er elders niet meer gebouwd mag worden? Hoe kunnen politici dit aan hun kiezers verkopen? Wat zijn de standpunten en acties?

Starterswoningen zijn vaak kleine woningen, geschikt voor een of twee personen. Het idee is, dat als er gezinsuitbreiding komt, er een grotere woning wordt gekocht. Los van de waardedaling van woningen in de laatste jaren, een slecht idee voor de kleine kernen. Wat is het probleem? Binnen kleine kernen zijn weinig of geen geschikte woningen beschikbaar voor de doorstarters. Consequentie is dat bij gezinsuitbreiding de familie verdreven wordt uit de buurt, het dorp, bij hun familie vandaan. Mensen die actief zijn in het dorpsleven kunnen gewoon uit het dorp vertrekken. Met dank aan de beleidsmakers, die leefbaarheid o zo belangrijk vinden. Een oplossing. Stel je bouwt starterswoningen, niet aaneen, maar als twee onder een kap, met drie meter grond ernaast. Extra kosten: per twee woningen een buitenmuur + per woning 3 meter x 25 meter = 75 m2 grond. Zeker wanneer de gemeente de 75 extra m2 grond tegen de halve prijs aanbiedt, schept dit extra mogelijkheden. Als de starters na verloop van tijd wat beter in de financiële middelen zitten, hoeven zij niet te verhuizen, maar kunnen zij een stukje aanbouwen, een garage bouwen, een zolderkamer maken. Zij worden niet gedwongen om te vertrekken en de sociale structuur van de buurt en het dorp wordt niet onnodig geschaad. Wat vinden onze politici en wat is jouw mening?

Er zijn meer onderwerpen die belangrijk zijn en ‘het verschil’ uit kunnen maken.
Wat vinden onze politici en wat vinden onze dorpsgenoten? 
Laat het ons weten, wij plaatsen het graag onder dit artikel op onze website.
Stuur je tekst naar Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft JavaScript nodig om het te kunnen zien. (maximaal 500 woorden).

Uitzendschema gemeenteraadsverkiezingen Heeze-Leende op Radio en TV Horizon
U = radio-uitzending, Z = Radio, zendtijd voor politieke partijen, TV = TV (debat)

Maart

U

Z

TV

Woensdag 5

 

09:00

 

Donderdag 6

 

10:00

 

Vrijdag 7

19:00 – 20:00 PvOJ

11:00

 

Zaterdag 8

 

12:00

 

Zondag 9

 

13:00

 

Maandag 10

19:00 – 20:00 LHL

14:00

 

Dinsdag 11

19:00 – 20:00 D66

15:00

 

Woensdag 12

19:00 – 20:00 PvdA

16:00

18:00 – 19:00

Woensdag 12

 

16:00

22:00 – 23:00

Donderdag 13

19:00 – 20:00 CDA

17:00

 

Vrijdag 14

19:00 – 20:00 VVD

18:00

 

Zaterdag 15

 

19:00

09:00 – 10:00

Zondag 16

 

20:00

12:00 – 13:00

Maandag 17

 

21:00

15:00 – 16:00

Dinsdag 18

19:00 -20:00 uitslag

22:00

21:00 – 22:00

Politieke partijen in Heeze-Leende
Neem eens de moeite om de websites van de lokale politieke partijen te bezoeken.
Als het goed is, vind je er de onderwerpen waar ze voor staan.
Kijk vooral naar wat haalbaar is …. Sinterklaas komt alleen op 5 december.
Klik op de naam van de partij om de website te bezoeken. Op alfabetische volgorde:
- CDA >>> Klik hier voor het verkiezingsprogramma
- D66 - Verkiezingsprogramma opgevraagd
- Lokaal Heeze-Leende -  >>> Klik hier voor het verkiezingsprogramma 
- PvdA - Verkiezingsprogramma opgevraagd
- De Partij voor Oud en Jong - Verkiezingsprogramma opgevraagd
- VVD >>> Klik hier voor het verkiezingsprogramma

Volg Sterksel ook via Twitter & Facebook 

------------------------------------------------------------------------------
Dorpshuizen, het hart van onze kernen.
Inge Maas Nummer 5 CDA Heeze-Leende-Sterksel

Betaalbare dorpshuizen is één van de kerngedachten waar het CDA Heeze-Leende-Sterksel de komende raadsperiode aan gaat werken. Misschien roept deze kerngedachte meteen wel wat vragen bij U op. Want wat bedoelen wij hier nu precies mee?

Het CDA is trots op de kernen van onze gemeente, met elk hun eigen identiteit. De kernen waar we elkaar nog kennen en waar we elkaar nog nodig hebben! Dorpshuizen zijn het kloppende hart van deze kernen. Tijdens de afgelopen vier jaar heb ik me samen met mijn CDA-collega’s steeds ingezet voor de leefbaarheid in alle kernen, en het behoud van het dorpse karakter. Leefbaarheid en eigen identiteit wordt zeker in een aantal kernen, beïnvloedt door de dorpshuizen. Activiteiten van diverse verenigingen worden er gehouden, het zijn carnavalsresidenties, het is een ontmoetingsplek voor alle leeftijden, en zo kan ik nog wel even doorgaan.

Het behoud van dorpshuizen is één van de voorwaarden waar we aan moeten voldoen als we de leefbaarheid van de kernen in de toekomst willen waarborgen. Onze gemeente kent een rijk verenigingsleven, daar zijn we trots op, en vele van hen vinden onderdak in één van de  dorpshuizen. Om ze de ruimte te geven die ze nodig hebben om hun creativiteit te kunnen ontplooien, zullen de huurtarieven voor ruimten in dorpshuizen lager moeten zijn dan voor de commerciële verhuur.
Ook zal de gemeente haar steentje moeten blijven bijdragen met ondersteuning in de exploitatie van dorpshuizen. Als CDA vinden wij dat een financieel gezond dorpshuis moeten kunnen blijven rekenen op een gezonde financiële bijdrage van de gemeente!

Als U nog vragen heeft over dorpshuizen of andere zaken, schroom dan niet om mij, of één van mijn collega CDA’ers, te contacteren! We nodigen U graag uit voor een goed gesprek met een kop koffie!

--------------------------------------------------------------------------------------------


 


 

 

Laatst aangepast op donderdag, 13 maart 2014 19:10