Home > Nieuws > Multi – Culinair Festival Heeze 2017
Mee doen?
 
Vul uw gegevens hieronder in om onze nieuwsbrief te ontvangen!
Volg ons op Facebook!
 

Multi – Culinair Festival Heeze 2017

 
 
Multi – Culinair Festival Heeze 2017
 
Geschreven door Guus Roijen   
vrijdag, 23 juni 2017 18:16

Op zondag 9 Juli 2017 wordt, van 13:00 tot 17:30 uur, het Strabrechtplein in Heeze omgetoverd tot een gezellig Multi – Culinair Festivalterrein. Alle mensen uit Heeze – Leende en Sterksel zijn welkom om op een vrolijke manier kennis te maken met de ruim 17 verschillende culturen in de gemeente en om met elkaar te genieten van lekker eten en drinken uit een aantal landen.

De dag staat in het teken van: “groeten en ontmoeten, geven en delen”

Er worden marktkramen ingericht waarin mensen van de deelnemende landen, zo mogelijk in kleding van het land van herkomst, door hen zelf gemaakte hapjes aanbieden. In het midden van het plein zal een lange tafel komen met strobalen om op te zitten, zodat iedereen gezamenlijk kan genieten van het eten. Hiervoor wordt geen geld gevraagd, maar een gesprekje van mens tot mens!                                             
Drankjes kunnen (voor eigen rekening) worden besteld op een gezellig terras. Leerlingen van basisscholen helpen bij het opvrolijken van het terrein.                  
Voor de jeugd is er een springkasteel en gratis ijs.                                                 
Wegens groot enthousiasme de vorige keer, zal er ook nu weer een optreden en workshop met de Djembé gegeven worden door “Jambo Africa “.
De jongeren van Social Creative Cloud uit Leende, waarbij een aantal jeugdige statushouders, presenteren een eigen gemaakte indringende korte voorstelling gebaseerd op hun oorlogservaring. Daarna zorgen zij voor passende muziek, een dj-workshop, rap en dans. Wie weet eindigt de middag met een gezamenlijke dans, waaraan iedereen deelneemt?

In Heeze- Leende-Sterksel wonen op dit moment ruim 190 mensen die om uiteenlopende redenen hun eigen land hebben (moeten) verlaten, asiel hebben gezocht in ons land, en een verblijfsvergunning hebben gekregen. Mensen die in onze gemeente een veilige haven gevonden hebben, om van hieruit een nieuw leven op te bouwen. Zowel de inwoners van Heeze – Leende en Sterksel, als de mensen uit de landen die hier zijn komen wonen, zijn allen gebaat bij een goede integratie. Integreren is kennismaken en vermengen, openstaan voor elkaar.
De Rotary Club Heeze, Het Rode Kruis afdeling Heeze-Leende en Vluchtelingenwerk van Cordaad Welzijn, hebben de handen ineengeslagen. Zij willen de integratie in onze gemeente bevorderen door het stimuleren van de kennismaking van de hier wonende voormalige vluchtelingen c.q. genaturaliseerde Nederlanders, met de overige inwoners. Samen organiseren zij nu de tweede editie van het Multi – Culinaire Festival, dat in 2015 een zeer succesvol evenement was.

Iedereen is met het hele gezin van harte welkom op deze middag!                    
De toegang is vrij en alle hapjes zijn gratis! Drank is voor eigen rekening.
KOM ALLEMAAL EN EET EN GENIET IN EEN SFEER VAN RESPECT VOOR ELKAAR, DOOR GROETEN EN ONTMOETEN, GEVEN EN DELEN!

 

Laatst aangepast op vrijdag, 23 juni 2017 18:28