Home > Nieuws > 8 okt. eucharistieviering pater Wim Giesen
Mee doen?
 
Vul uw gegevens hieronder in om onze nieuwsbrief te ontvangen!
Volg ons op Facebook!
 

8 okt. eucharistieviering pater Wim Giesen

 
 
8 okt. eucharistieviering pater Wim Giesen
 
Geschreven door Parochieel Missiecentrum, Wim Stolp   
donderdag, 24 augustus 2017 22:48

Beste mensen,

het Parochieel Missiecentrum van Sterksel en onze parochiegemeenschap hebben pater Wim Giesen uitgenodigd om ook hier in Sterksel zijn 65-jarig priesterfeest en zijn 90ste verjaardag te vieren.

Pater Giesen is 62 jaar werkzaamgeweest in Brazilië en kwam in 2016 voorgoed naar Nederland terug.
Al is zijn familie uit Sterksel weggetrokken, hij heeft altijd een warme band met Sterksel onderhouden.

Op zondag 8 oktober om 10 uur zal hij in onze kerk voorgaan in een plechtige eucharistieviering uit dankbaarheid.
Na afloop van de dienst zal er gelegenheid zijn hem te feliciteren in de kerk.

Zij die hem meer persoonlijk willen feliciteren kunnen zich aansluiten bij de koffietafel die in dorpshuis Valentijn. 
Wij vragen aan die deelnemers om hun eigen verteer te betalen en zich vooraf aan te melden bij Wim Stolp. Dit kan door € 12,-- per persoon over te maken op rekening NL24 ABNA 0471 9763 26 t.n.v. W. Stolp, onder vermelding van uw naam en 'bijdrage aan koffietafel'. Het bedrag is inclusief de ontvangst met koffie en cake en de koffietafel met soep vooraf.   
U kunt mij hierover mailen of bellen: Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft JavaScript nodig om het te kunnen zien. , tel. 06 27288034. 

Pater Willem Peter Giesen werd geboren te Helden, Limburg op 17 oktober 1927. De familie kwam in 1932 in Sterksel wonen op de Agneshoeve aan de Past. Thijssenlaan. Wim doorliep hier de lagere school waarna hij de priesterroeping volgde op de seminaries van de SVD (Paters van het Goddelijk Woord). Op  10 augustus 1952 werd hij, samen met nog tien klasgenoten, tot priester gewijd in Teteringen.
Een paar dagen daarna droeg hij in Sterksel zijn eerste heilige mis op, waarna een groot feest gehouden werd op de Agneshoeve.

In september 1954 kwam hij in Brazilië aan; eerst acht maanden studie om het land en de taal te leren kennen en vervolgens aan het werk in de parochies.
In 1968 werd hij pastoor in Agudos do Sul, een klein dorp, flink achteraf, zoals hij het noemt, met veel kleine boeren. Door zijn agrarische kennis kon hij naast het pastorale werk ook goede adviezen geven. Zo heeft hij er fruitteelt geïntroduceerd als aanvulling op de teelt van tabak.
In 1972 kreeg hij van de bisschop opdracht om een plattelandspastoraat te organiseren in de deelstaat Parané, een gebied zo groot als drie keer Nederland. Dit hield in, dat er veel gereisd moest worden.
In 1978 werd hij benoemd tot pastoor in de St. Annaparochie in de stad Guarapuava.
Na 4 jaar werd hij benoemd tot vicaris van het bisdom, wat hij 9 jaar gedaan heeft.
In 1987 werd hij pastoor in de stad Sao José dos Pinhais. Later werd hij kapelaan, tot hij verleden jaar op 10 juni voet aan de grond zette op Schiphol. Sindsdien verblijft hij in het huis van de SVD in Teteringen, waar hij dus 65 jaar geleden tot priester is gewijd.

Laatst aangepast op donderdag, 24 augustus 2017 23:11