Home > Nieuws > Vibro seismiek in gemeente Heeze-Leende
Mee doen?
 
Vul uw gegevens hieronder in om onze nieuwsbrief te ontvangen!
Volg ons op Facebook!
 

Vibro seismiek in gemeente Heeze-Leende

 
 
Vibro seismiek in gemeente Heeze-Leende
 
Geschreven door Gemeente Heeze-Leende   
dinsdag, 14 november 2017 23:50

In de periode eind november/december 2017 voert Geothermie Brabant B.V. vibro-seismisch onderzoek uit in onze gemeente. Dit gebeurt met drie vrachtwagens, die aan de hand van trillingen de onderliggende grondlagen in beeld brengen.

Aan de hand van de uitkomsten van het onderzoek wil Geothermie Brabant B.V. inzicht krijgen in de opbouw van de diepere ondergrond. Op basis van deze informatie kan een schatting worden gemaakt van de aanwezigheid en de omvang van potentiële mogelijkheden van geothermie.

Geothermie is een van de manieren om het warmteverbruik in Nederland te verduurzamen. Bij geothermie wordt gebruik gemaakt van de aardwarmte uit de diepere bodemlagen.

Het onderzoek word uitgevoerd op en in de omgeving van de onderstaande wegen in onze gemeente, de vrachtwagens verplaatsen zich met een snelheid van circa  1 km/uur langs deze wegen in de omgeving van Sterksel (zie kaart).

Voor meer informatie over het onderzoek en geothermie in het algemeen zie de website www.geothermiebrabant.nl

Michiel Hendrikx | Beleidsadviseur Milieu & Duurzaamheid