Home > Nieuws > Situatie Pinautomaat
Mee doen?
 
Vul uw gegevens hieronder in om onze nieuwsbrief te ontvangen!
Volg ons op Facebook!
 

Situatie Pinautomaat

 
 
Situatie Pinautomaat
 
Geschreven door dorpsraad   
vrijdag, 05 januari 2018 21:06

 

 

Beste Sterkselnaren,

Gedurende de zomer zijn er op initiatief van Rabobank Dommelstreek gesprekken gevoerd over de pinautomaat in Sterksel. Hiervoor had Rabobank de voorzitters van het Dorpshuis, De Winkel, KBO en de Dorpsraad samen met enkele ledenraadleden van de bank bij elkaar geroepen om de toekomstplannen rond de pinautomaat te bespreken.

De situatie

Rabobank gaf destijds te kennen de pinautomaat, op basis van onder andere het gebruik van de automaat, te willen verwijderen uit Sterksel en samen met de genoemde partijen naar alternatieven te zoeken. Hier is begrip voor, maar uiteraard waren de Sterkselnaren hier niet blij mee. In de constructieve gesprekken is gezamenlijk geconstateerd dat er nog steeds  veel belang gehecht wordt aan de handhaving van de geldautomaat én dat het borgen van de leefbaarheid in Sterksel in het algemeen een zeer belangrijk onderwerp is binnen de belangenorganisaties.

 

Ondertussen bereikte ons ook het nieuws dat de Nederlandse banken van plan zijn hun pinautomaten onder te brengen in een nieuwe samenwerking (een soort ‘witte pomp’). Dit nieuws bracht ons op het idee onze gemeente aan te dragen als ‘pilot’ gemeente voor dit nieuwe experiment.

Als alle banken gaan samenwerken zijn er in het totaal waarschijnlijk minder automaten nodig. Hierdoor kun je ze beter verdelen. Zo zouden alle partijen er beter van kunnen worden zonder dramatische gevolgen voor kleine kernen.

 

Inmiddels zijn we een paar stappen verder!

Alles overwegend zijn bovenstaande aspecten nog een keer op een rij gezet en heeft Rabobank op basis van de huidige situatie besloten, dat de pinautomaat in Sterksel in ieder geval blijft, totdat er meer duidelijkheid is over het landelijke ‘Witte pinautomaten project’. Dit project is inmiddels opgestart en de resultaten worden verwacht tussen 2020 en 2022.

We hebben onze gemeente via Rabobank aangedragen als pilot gemeente, uiteraard met goedkeuring van B&W.

 

Als Dorpsraad blijven we in overleg met Rabobank Dommelstreek de ontwikkelingen nauwlettend volgen en zullen ons inspannen een goede pinvoorziening, ook in Sterksel, te blijven behouden.

 

 

Namens Dorpsraad Sterksel                                                                    

 

 

Bas Huysmans,                                                                                                              

Voorzitter           

Laatst aangepast op vrijdag, 05 januari 2018 21:27